Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... bună ziua, am și eu o întrebare. locuiesc în alt ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

bună ziua, am și eu o întrebare. locuiesc în alt județ decât ...

bună ziua, am și eu o întrebare. locuiesc în alt județ decât adresa de buletin, cu adeverință de serviciu doveditoare, influențează calculul pentru wocherul de energie?
Bună ziua,

Cardul de energie se acordă pentru consumul efectuat la adresa de domiciliu sau la adresa de reședință a beneficiarului (art. 2 lit. k din OUG 166/2022).

În caz de schimbare a domiciliului/reședinței trebuie să reluați procedura de acordare a cardului de energie pentru noul loc de cosum.