Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Pot redobândi permisul în Italia, având în vedere ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Pot redobândi permisul în Italia, având în vedere ca a fost ...

Pot redobândi permisul în italia,având în vedere ca a fost anulat în romania cu drept de redobândire după un an! ( care deja a trecut) Ținând cont că permisul este Italian?
Permisul e deja în Italia, în conformitate cu prevederile art. 203 din regulamentul de aplicare a codului rutier din România. Dacă îl veți redobândi depinde doar de autoritățile italiene.
[ link extern ]
Cu toate că permisul meu a fost dobândit in romania si am fost obligat de către statul italian să il preschimb?
Iar cu toate acestea,chiar dacă îl redobândesc în italia,am drept de conducere în romania?
În România veți avea drept după un an de la hotărârea judecătorească definitiva.