avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 574 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Bună ziua! Am avut control de la Directia pentru ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Bună ziua! Am avut control de la Directia pentru Agricultura ...

Bună ziua! Am avut control de la Directia pentru Agricultura Județeană în cazul " Programul Tomata anul 2023" și consider că nu au apreciat corect cantitatea de roșii copate încercând să saboteze acordarea minimisului in valoare de 3000 de euro. Unde pot să fac reclamație in acest caz? Aș dori un control corect
Cel mai recent răspuns: w_v_w_v , utilizator 01:13, 8 Iulie 2023
La ministerul agriculturii si dezvoltarii rurale.
Dar inainte luati si cititi regulile " Programul Tomata anul 2023 , program in linkul pe care il aveti mai jos

[ link extern ]

Daca nu or fi fost rosii coapte macar cat sa ia si ei cred si eu ca au zis ca nu aveti cum sa faceti 3000kg productie pana la 30 Iunie,
-minim 1000m2
-minim 3000kg
-până la data de 30 iunie inclusiv
Asa ca la ministerul agriculturii si dezvoltarii rurale cu
(4) Dovada obținerii producției de tomate obținute în spații protejate prevăzută la alin. (1) lit d) o
constituie copia rapoartelor fiscale de închidere zilnică/factura/fila/filele din carnetul de
comercializare.
Ultima modificare: Sâmbătă, 8 Iulie 2023
w_v_w_v, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot verifica un produs bio? mitazizu mitazizu as dori sa vand 500kg porumb bio,mar interesa cine poate sa ateste calitatea luisi cam cat ar costa?va multumesc (vezi toată discuția)
Ajutoare de minimis pentru infiintarea culturilor agricole in toamna anului 2012! Daniela Bolog Daniela Bolog 4 mai 2012 Pentru a asigura demararea in conditii optime a campaniei agricole din toamna, Ministerul Agriculturii si Dezvoltarii Rurale a elaborat proiectul ... (vezi toată discuția)
Pasune in intravilan ovidiumoldovan ovidiumoldovan Detin o suprafata de teren situat in intravilanul localitatii, repet : in intravilanul localitatii, teren pe care intentionez sa dezvolt o zona rezidentiala. ... (vezi toată discuția)