avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Card energie. Beneficiar(pensionar) al cardului de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Card energie. Beneficiar(pensionar) al cardului de energie cu ...

Card energie. Beneficiar(pensionar) al cardului de energie cu locuința într-un bloc fără a avea curent,gaze,energie termică,pe numele meu ci al proprietarului vreau să-l folosesc la achiziționarea de lemne,peleți. M-am adresat la oficiul poștal și mi-au zis că nu se poate întru-cît locuiesc într-un bloc.Se poate efectua decontarea ,bineînțeles,cu factură achiziționarea masei lemnoase?
Zice doamna NIVEA sa va spun asa:
Daca pe cardul de energie este trecut adresa din care reiese ca e bloc nu puteti lua lemne cu factura la schimb..
Daca doriti puteti incerca la DEDEMAN si acolo este decontare directa adica dati cardul si spuneti ce doriti sa luati.
Ei iau cardul si solicita banii si daca e posibil va cheama sa va luati peleti lemne sau brichete.
Adica nu riscati sa dati banii si sa ramaneti cu banii dati pe lemne sau ceva ce nu poate fi apoi folosit.

Daca sunati la 0319966 va pot spun ei cum sa achitati curentul la posta chiar daca nu e factura pe numele dumneavoastra.
Alti au luat de la primarie adresa si au achitat.
Sa dati un index mare in avans care sa asigure o factura de aprope 700lei si achitati tot direct.


Ultima modificare: Miercuri, 26 Iulie 2023
Manuela Rășină, administrator
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
w_v_w_v, dacă vă mai ”presărați” mesajele cu ironii o să luați și dvs. o pauză.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se completeaza rubrica perioada de consum a certificatului ... Victor Romascu Victor Romascu Cum se completeaza rubrica perioada de consum a certificatului de validare, pentru plata energiei termice cu ajutorul cardului de energie. Este vreo limitare ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! În legătură cu cardul pentru energie și utilități, ... Petrea Roxana Petrea Roxana Bună ziua! În legătură cu cardul pentru energie și utilități, la adresa unde locuiește mama mea mai locuieste fratele și soția acestuia. Tot 3 ... (vezi toată discuția)
O.g.115/2023 bună ziua, conform acestei legi întrate în vigoare ... Net-aura Net-aura O.G.115/2023 Bună ziua, conform acestei legi întrate în vigoare la 25 ianuarie 2024,eu inteleg ca ,beneficiari cardului de energie cu fonduri neutilizate ... (vezi toată discuția)