Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Card energie. Beneficiar(pensionar) al cardului de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Card energie. Beneficiar(pensionar) al cardului de energie cu ...

Card energie. Beneficiar(pensionar) al cardului de energie cu locuința într-un bloc fără a avea curent,gaze,energie termică,pe numele meu ci al proprietarului vreau să-l folosesc la achiziționarea de lemne,peleți. M-am adresat la oficiul poștal și mi-au zis că nu se poate întru-cît locuiesc într-un bloc.Se poate efectua decontarea ,bineînțeles,cu factură achiziționarea masei lemnoase?
Zice doamna NIVEA sa va spun asa:
Daca pe cardul de energie este trecut adresa din care reiese ca e bloc nu puteti lua lemne cu factura la schimb..
Daca doriti puteti incerca la DEDEMAN si acolo este decontare directa adica dati cardul si spuneti ce doriti sa luati.
Ei iau cardul si solicita banii si daca e posibil va cheama sa va luati peleti lemne sau brichete.
Adica nu riscati sa dati banii si sa ramaneti cu banii dati pe lemne sau ceva ce nu poate fi apoi folosit.

Daca sunati la 0319966 va pot spun ei cum sa achitati curentul la posta chiar daca nu e factura pe numele dumneavoastra.
Alti au luat de la primarie adresa si au achitat.
Sa dati un index mare in avans care sa asigure o factura de aprope 700lei si achitati tot direct.

Manuela Rășină, administrator
w_v_w_v, dacă vă mai ”presărați” mesajele cu ironii o să luați și dvs. o pauză.