avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 735 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Card de masa pt angajata unui CMI
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Card de masa pt angajata unui CMI

Buna ziua. Un CMI cu o singura angajata - o asistenta medicala, poate oferi card de masa angajatei ? Doamna este pensionata la limita de varsta si este angajata cu contract de munca pe perioada nedeterminata 8 ore pe zi la cabinetul medical . Se poate deduce cheltuiala ? Va multumesc
Ultima modificare: Joi, 27 Iulie 2023
sanda2902, utilizator
Cel mai recent răspuns: sanda2902 , utilizator 08:26, 27 Iulie 2023
Da, poate acorda..chiar daca este pensionara , poate beneficia de toate drepturile unui salariat.
Va multumesc !

Cornel Vasile a scris:

Da, poate acorda..chiar daca este pensionara , poate beneficia de toate drepturile unui salariat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Venit cumulat pensie urmas- salariu alina_vla alina_vla Bun gasit. Am nevoie de o parere extrem de avizata. Mama mea a iesit de curand la pensie ( stagiu complet). Ea este asistent medical si lucreaza la un CMI pe ... (vezi toată discuția)
Somaj viorel61 viorel61 Buna ziua ! Sunt asistent medical ,am fost angajat pe perioada nedeterminata la 2 cabinete medicale cu 1/2 norma la fiecare dintre ele. Unul din cabinete ( ... (vezi toată discuția)
Interpretare subiectiva! salis salis Am avut un control fiscal pe Cabinet medical individual ,iar in urma controlului mi au dat jos integral cheltuiala cu salariatul pe functia de sofer pe ... (vezi toată discuția)