Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Card de masa pt angajata unui CMI
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Card de masa pt angajata unui CMI

Buna ziua. Un CMI cu o singura angajata - o asistenta medicala, poate oferi card de masa angajatei ? Doamna este pensionata la limita de varsta si este angajata cu contract de munca pe perioada nedeterminata 8 ore pe zi la cabinetul medical . Se poate deduce cheltuiala ? Va multumesc
sanda2902, utilizator
Da, poate acorda..chiar daca este pensionara , poate beneficia de toate drepturile unui salariat.
Va multumesc !

Cornel Vasile a scris:

Da, poate acorda..chiar daca este pensionara , poate beneficia de toate drepturile unui salariat.