Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Parcarea unei dube intr-un complex rezidential
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Parcarea unei dube intr-un complex rezidential

Parcarea unei dube ce apartine unei societati comerciale intr-un complex rezidential cu drumuri private la o distanta de 3 m fata de fereastra unde locuiesc este legala? Stiu ca prin Ordinul Ministerului Sanatatii 119/2014 art 4 litera c distanta trebuie sa fie de minim 5 m, insa pe mine ma intereseaza ce lege interzice parcare dubelor apartinand societatilor comerciale in complexe rezidentiale. Mentionez faptul ca spatiul ramas intre spatele dubei si bloc nu permite trecerea unei salvari sau autospeciala de pompieri
Greenuniverse, utilizator
Soferul dubei a fost amendat si obligat sa mute duba de politia locala.
Mesajul meu este ca nu se moare cu legea in mana, important este cum se formuleaza sesizarea.