Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua. Mi s-a reținut permisul pentru depășire ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua. Mi s-a reținut permisul pentru depășire pe trecerea ...

Buna ziua! Mi s-a reținut permisul pentru depășire pe trecerea pentru pietoni. Acest lucru nu s-a întâmplat, motiv pentru care am făcut o plângere in instanța, in august 2022. De atunci, am avut doar 6 termene care s-au amânat. L-am primit pe al șaptelea, in iulie 2024. Se poate amâna așa la nesfârșit? Se poate prescrie? Mulțumesc!
crissp, utilizator
Buna ziua, nu se poate prescrie in aceasta situatie. Trebuie vazute motivele pentru care s-a amanat cauza de atatea ori, cel mai bine angajati un avocat sa gestioneze situatia cu celeritate.