avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 210 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Am comandat un smartwatch pe emag, firma de curierat ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Am comandat un smartwatch pe emag, firma de curierat samday nu ...

Am comandat un smartwatch pe emag, firma de curierat samday nu mi-a livrat ceasul deși pe sait-ul emag apare ca livrarea s-a făcut. Ce aș putea să fac.
Cel mai recent răspuns: Dandan13 , utilizator 08:52, 5 August 2023
Sunati la firma de curierat , iar daca nu se rezolva sesizati OPC-ul.
Luati legatura cu vanzatorul. Produsul a fost cumparat chiar de la emag?
Da

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Comanda emag achitata online ancabotan ancabotan Am comandat un produs in valoare de 800 de lei, achitat online, de pe eMAG, vandut de un seller(magazin) international. Am plasat comanda in data de ... (vezi toată discuția)
Inselatorie in comertul pe internet virgil64 virgil64 Buna ziua ! Am comandat un ceas de pe un site care se ocupa cu oferte de produse,Comanda nr. 578011 din data 2012-12-20.Am platit si am luat legatura cu ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! in data de 06.12.2023 am comandat 3 telefoane la emag, ... boraciu boraciu Buna ziua! In data de 06.12.2023 am comandat 3 telefoane la emag, dintre care doua de la acelasi magazin, achitate integral. Cele doua(huawei p30 lite) nu au ... (vezi toată discuția)