avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 245 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Am o casa de vacanta in judetul Neamt. Pot sa ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Am o casa de vacanta in judetul Neamt. Pot sa inmatriculez auto?

Am o casa de vacanta in judetul Neamt. Pot sa inmatriculez in Neamt, pe baza actelor casei, o masina pe care o cumpar acolo (eu pastrand domiciiul in Bucuresti)?
Ultima modificare: Luni, 7 August 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 15:27, 7 August 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca aveti domiciliul stabil in Bucuresti,nu puteti inmatricula vehiculul la locatia din Neamt

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cumparare auto din romania mishu_ mishu_ buna ziua! as dori sa cumpar o masina inmatriculata in romania, masina are numere de inmatriculare din judetul neamt, prorpietar in acte (civ si talon) ... (vezi toată discuția)
Înmatriculare mașină pe reședință temporara? Cucu. Cucu. Am reședința stabilă pe jud. Hunedoara, dar locuiesc temporar în Maramureș. Mașina e deja cumpărată și e înscrisă pe județul Satu Mare. Pot să o ... (vezi toată discuția)
Înmatriculare Marian Baciu Marian Baciu Se poate inmatricula o mașină la DPRCIV București dacă ești din alt judet si nu ai domiciliul în București?Intreb, deoarece in prahova programarile ... (vezi toată discuția)