avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 547 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Forumul specialiştilor - index al ... Înmatriculare
Discuție deschisă în Forumul specialiştilor - index al legilor aplicabile unor cazuri din practica judiciară

Înmatriculare

Se poate inmatricula o mașină la DPRCIV București dacă ești din alt judet si nu ai domiciliul în București?Intreb, deoarece in prahova programarile sant și la trei luni.
Ultima modificare: Vineri, 13 Aprilie 2018
Marian Baciu, utilizator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 10:54, 13 Aprilie 2018
Nu se poate inmatricula vehiculul decat in judetul unde aveti domiciliul stabil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am o casa de vacanta in judetul neamt. pot sa inmatriculez auto? Alo2016 Alo2016 Am o casa de vacanta in judetul Neamt. Pot sa inmatriculez in Neamt, pe baza actelor casei, o masina pe care o cumpar acolo (eu pastrand domiciiul in ... (vezi toată discuția)
Asigurare rca conditionata de reinmatriculare pe numele mostenitorului. anla2 anla2 Buna ziua, Mostenitor testamentar al fostului sot ( legal intervenise divortul cu cativa ani inainte) a dobandit dreptul de proprietate pentru un autoturism ... (vezi toată discuția)
Rabla 2021,reinmatriculare Puscasu Alexandru Puscasu Alexandru Bună ziua, Ma confrunt cu următoarea situatie: Am vândut un wv golf acum 2 ani de zile. Noul proprietar nu a inmatriculat-o, deși eu am scos certificat ... (vezi toată discuția)