Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna seara, ”În vederea deschiderii dreptului la ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna seara, ”În vederea deschiderii dreptului la pensie în ...

Buna seara,
”În vederea deschiderii dreptului la pensie în alte sisteme de pensii şi asigurări sociale obligatorii, C.A.A., la cerere, emite dovadă cuprinzând stagiul de cotizare valorificat în sistemul CAA”. Întrebare:
la cererea cui se face - a pensionarului CAA sau a Casei Județene de Pensii ?
la cererea pensionarului
Mulțumesc!