Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... CASS din mai multe surse
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

CASS din mai multe surse

Buna ziua
Conform ultimului draft cu noile modificari fiscale pfa platesc cass la nivelul de 6,12 sau 24 salarii ,iar daca se depaseste pragul de 24 salarii se plateste 10% la intreg venitul realizat.
Ce se intimpla daca se realizeaza si venituri din alte surse:investitii,chirii etc
Se mai plateste inca odata cass ?Pina acum erau luate cumulat.
Va multumesc!
Aveți răbdare sa vedeți ultima forma a modificării codului fiscal publicata în monitorul oficial. Acolo o sa apară și precizarea la care va referiți.