avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 494 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Pensionarii sunt obligati la plata CASS pentru ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Pensionarii sunt obligati la plata CASS pentru venituri din dividende?

Pensionarii sunt obligati la plata CASS pentru venituri din dividende ce depasesc plafoanele de 6 / 12 / 24 salarii brute minime ?
Ultima modificare: Joi, 24 August 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 14:26, 24 August 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Venituri din activitati independente și dividende gabriela_iurascu gabriela_iurascu Buna ziua! O persoana obtine venituri din activitati independente de pe un PFA, dar si dividende din profitul unui srl. Pentru aceste venituri datoreaza CAS ... (vezi toată discuția)
Cass la venituri din chirii giurgiu lacramioara giurgiu lacramioara Buna ziua! Am pensie de boala in valoare de 1575 si am si venituri din chirii in valoare de 2100 lei pe luna.. Acum mi se impune sa platesc contributie la ... (vezi toată discuția)
Cas și cass pentru venituri din drepturi de autor vladthetudor vladthetudor Sunt angajat la o companie privata cu norma intreaga unde se retine acolo CAS si CASS. Deci, sunt Salariat. De asemenea, trebuie sa incasez de la o editura ... (vezi toată discuția)