avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 652 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Bună ziua, Am o amendă care mi-a sosit în cutia ...
Discuție deschisă în Executare silită

Bună ziua, Am o amendă care mi-a sosit în cutia poștală ...

Bună ziua,

Am o amendă care mi-a sosit în cutia poștală după termenul stabilit de contestație. Cum o mai pot contesta?
In fapt, un câine a sărit la mine și am apelat 112. Am luat amenda și eu și femeia cu câinele.

Mulțumesc
Andreiana Viorica Nicoleta
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 09:26, 6 Septembrie 2023
Bună ziua! Termenul de contestație curge de la data primirii plicului de către dumneavoastră. Sunteți in termen să formulați contestație.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Grăbiți-vă să contestați amenda, că încă mai sunteți în termen. Succes`!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tarif despagubire cnadr andyc25 andyc25 Buna ziua, Am primit din partea unui executor judecatoresc o adresa de executare silita prin care sunt instiintata ca am de achitat 28 euro catre CNADR si ... (vezi toată discuția)
Amenda rovinieta primita cu intarziere ContSters445935 ContSters445935 Buna ziua! Se pare ca la data de 05.08.2017 am circulat fara a avea rovinieta cumparata (nu mi-am dat seama). Am primit astazi in cutia postala un plic cu ... (vezi toată discuția)
Dupa 1 an si 4 luni am primit o copie a hotararii civile( 29.04.2022) ... Aura Daniela Aura Daniela Dupa 1 an si 4 luni am primit o copie a Hotararii civile( 29.04.2022) prin intermediul grefei instantei.Adica am primit plic in cutia postala la data de ... (vezi toată discuția)