Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Suspendare permis de conducere obținut în Franța
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Suspendare permis de conducere obținut în Franța

Buna , îmi mia fost suspendat permisul de conducere ( permis obținut in franta ) pe durata de doua luni pentru depășire pe linie continua . Am fost nevoit sa vin inapoi in franta și nu am putut recupera permisul inapoi. După durata de suspendare o sa mi se trimită permisul acasa ? Având in vedere ca am adresa in romania .

Va mulțumesc
Bună ziua!
Permisul va fi trimis în Franța
Cu stimă.