Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Salutari de curand am achiziționat un apartament la ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Salutari de curand am achiziționat un apartament la parterul ...

Salutari de curand am achiziționat un apartament la parterul blocului unde locuiesc adica sub mine acesta detine un balcon pe toata lungimea apartamentului mai exact 8,80 m contruit demult de fostii propietari dar care are proiect,intrebarea mea este care sunt pasii pentru al putea dărâma și construii altul ținând cont că vreau deasupra lui să-mi fac un alt balcon terasă acoperita imi trebuie alte autorizatii si proiecte?multumesc
Este necesara autorizatie de demolare de la primarie, in baza unui proiect tehnic si proiect tehnic plus autorizatie de ctie. de la primarie.