Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... ce este mai sigur pentru a nu fi atacat de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

ce este mai sigur pentru a nu fi atacat de mostenitori/partaj ...

ce este mai sigur pentru a nu fi atacat de mostenitori/partaj cu sulta/act de vinzare cumparare/donatie /?
Nimic. Nu exista act sigur, mai sigur, cel mai sigur, mai puțin sigur.
Nu pentru filozofia comparației am întrebat!
Atunci dati detalii pana sa puneți intrebarea!!!
vreau sa las un apartament sotiei /cume mai bine?act de vinzare cumparare/donatie cu scutire de raport/partaj cu sulta/ intreb in ideea de a nu fi atacat de copilul din afara casatoriei/
Din ce ziceti, vreti sa DATI, nu sa LASATI. Deci, ce vreti, sa ii dati de acum , sa fie proprietara de acum, sau sa fie dupa deces?
Daca ii dati de acum, sunteti la mana ei.
Casa e bun comun sau e bunul dvs propriu?
gi-jane2, moderator