Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... asfaltarea unei portiuni din cale de acces privata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

asfaltarea unei portiuni din cale de acces privata

Buna ziua,

As dori sa stiu daca pentru betonarea unei portiuni dintr-un drum de servitute aflat in co-proprietate privata, este necesara autorizatie de constructie.

Actualmente, drumul este din piatra.
Este in coproprietate cu diversi alti proprietari care au cota parte indiviza din acesta.
Portiunea pe care o dorim a moderniza este in dreptul a ~50 proprietari chiar in zona de mijloc a acestui drum
Nu exista vreo delimitare, este in devalmasie.

Terenul este intravilan avand destinatia de cale de acces

Multumesc
Desigur.