Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cauza de contencios administrativ. Instanta de ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cauza de contencios administrativ. Instanta de judecata a incalcat ...

Cauza de contencios administrativ. Instanta de judecata a incalcat prevederile articolului 395 paragraful (1) CPP prin nepronuntarea asupra tuturor cererilor petentului, din hotarare lipsind titlul executoriu.
Se poate face recursa in aceasta cauza in temeiul art. 488 CPP?
V-ati judecat in penal sau civil?
Cornel Vasile, Consilier juridic
Civil - contencios administrativ.
Greseala mea: CPC nu CPP.
snipe1975, utilizator
Art. 444 din Codul de procedură civilă prevede că " Daca prin hotararea data instanta a omis sa se pronunte asupra unui capat de cerere principal sau accesoriu ori asupra unei cereri conexe sau incidentale, se poate cere completarea hotararii in acelasi termen in care se poate declara, dupa caz, apel sau recurs impotriva acelei hotarari, iar in cazul hotararilor date in caile extraordinare de atac sau in fond dupa casarea cu retinere, in termen de 15 zile de la pronuntare."
Asta stiu. Ce se intampla daca s-a depasit termenul si nu am cerut completarea hotararii?