Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Pilonul II - IT
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Pilonul II - IT

In conditiile ultimelor modificari fiscale in ceea ce priveste reducerea cotei de CAS la salariatii din domeniul IT, in cazul in care nu exista o optiune a angajatului cu privire la mentinerea cotei de 25%, in cazul in care salariul brut este de 15.000 lei, la ce valoare se aplica cota redusa de CAS?
Buna ziua,
Cota redusa (21.25%) se aplica la suma de 10 000 lei iar pt diferenta de pana la 15000 se aplica cota de 25%.