Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Legea cu bransare gratuita gaze
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Legea cu bransare gratuita gaze

Legea cu bransare gratuita gaze.
Am depus cererea in ianuarie 2022 si am semnat contractul in primele zile din feb 2022 pt bransare gratuita si ca valoarea lucrarii este de 4700 lei, pe care o suporta operatorul. In mai imi zic de nu stiu ce Ordin 7 ANRE si ca ei suporta doar pana la pretul mediu de 2125 lei.
Am continuat bransarea deoarece eu aveam teva in fata porti, doar au scos teava din pamant sa puna contoar. Toate bune si frumoase. S-a facut lucrarea in iarna nu m-au informat de niciun cost la realizarea lucrarii, iar in noiembrie au trimis factura de 5400 lei cu TVA.
Am aplicat pentru bransarea la reteaua de gaz motivat fiind de gratuitatea lucrarilor de bransare, si sa ajung intr-un final sa fiu notificat ca trebuie sa platesc un pret exagerat si nejustificat pe care nu l-am asumat niciodata si care nu mi a fost comunicat.
Cum ar trb sa procedez, e urgent !!
anghelmirela, utilizator
Buna ziua!
Bransarea nu este in totalitate gratuita.
Gasiti aici detalii.
www.avocatnet.ro/articol_601...