avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Bună seara. Va rog frumos răspuns. Ce sanse am ca ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Bună seara. Va rog frumos răspuns. Ce sanse am ca să se aprobe ...

Bună seara. Va rog frumos răspuns. Ce sanse sunt ca să se aprobe cuiva o Cerere de transfer la cerere , conform Codului Adminstrativ, de la Vama AVR , la Direcția de Combatere a Fraudelor Fiscale, ANAF ? Care activează prin detașare la Parchete, tot pe post de inspector . Tot in cadrul MF. Persoana este functionar public. Mulțumesc frumos de răspuns.. Seara frumoasa. Sănătate.
Ultima modificare: Duminică, 3 Decembrie 2023
Marius Bote, Practician in insolventa
Cel mai recent răspuns: adin67 , utilizator 08:33, 12 Decembrie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nimeni nu va poate spune ce sanse exista ... totul depinde de conducatorii care aproba transferul.
Niciuna deoarece combaterea a fost trecuta în subordinea parchetelor (deci tine de Ministerul Public). Acolo e doar prin examen(de pe vremea lui Teo)... Poate la Antifraudă(DGAF) puteți prin transfer deși nici acolo momentan. Zi buna.

Marius Bote a scris:

Bună seara. Va rog frumos răspuns. Ce sanse sunt ca să se aprobe cuiva o Cerere de transfer la cerere , conform Codului Adminstrativ, de la Vama AVR , la Direcția de Combatere a Fraudelor Fiscale, ANAF ? Care activează prin detașare la Parchete, tot pe post de inspector . Tot in cadrul MF. Persoana este functionar public. Mulțumesc frumos de răspuns.. Seara frumoasa. Sănătate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Transfer funcționar public între instituții publice Mpvmplmd Mpvmplmd Bună ziua! În acest moment beneficiez de indemnizație creștere copil. În luna septembrie împlinește copilul meu 2 ani. Cererea la angajator a fost ... (vezi toată discuția)
Transfer functionar public duni duni Am un functionar public detasat la Autoritatea in a carui subordonare ma aflu si am primit instiintare ca in temeiul art 90 alin 1 lit a, alin 2, alin 3 si ... (vezi toată discuția)
Temei legal Încadrare personal contractual În poliȚie CIOROGARIU MONICA CIOROGARIU MONICA Bună ziua! Sunt interesată în baza cărei legi sunt încadrate persoanele contractuale din poliție, și anume secretarele și dacă un post este blocat, ... (vezi toată discuția)