avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 285 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ce se întâmplă dacă nu semnezi decizia pt ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ce se întâmplă dacă nu semnezi decizia pt trimitere în șomaj? ...

Ce se întâmplă dacă nu semnezi decizia pt trimitere în șomaj?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:13, 6 Decembrie 2023
Tot în șomaj veți ajunge cu semnătură, sau fără, dacă postul de lucru s-a desființat.
Dvs semnati doar de primirea deciziei si nu ca sunteti sau nu de acord cu aceasta ... de la data semnariii curge termenul de a o contesta in instanta,
Ultima modificare: Miercuri, 6 Decembrie 2023
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Astept un raspuns urgent marianams70 marianams70 :sorry:Buna ziua, vreau sa ma lamureasca si pe mine cineva ,in nov 2011 am fost angajata la o firma ,suntem doua persoane pe aceeasi functie,in urma cu 2 ... (vezi toată discuția)
Dovada comunicare decizii desfacere contract munca ginnyy ginnyy Am un salariat care refuza semnarea de primire a deciziei de desfacere contract munca (desfiintare post) am incercat: - inmanare personal la locul de munca ... (vezi toată discuția)
Desfiintare post mickeyy mickeyy Buna ziua, Am o speta in sensul ca firma la care lucrez doreste sa desfiinteze postul in care sunt angajat pe motive economice. Sunt director de filiala ... (vezi toată discuția)