Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Salut.Vreau să inchid site-ul unui țepar
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Salut.Vreau să inchid site-ul unui țepar

Salut.Ma numesc Laurențiu.Si aș vrea să știu dacă se poate da in judecată proprietarul unui site de pe Facebook care dă țeapă la multe persoane cu site-ul care livrează cuti mistery box.In imagini arată că poți câștiga lucruri incredibile cum ar fi Laptop,telefoane,console excursi și multe alte lucruri care nu sunt adevărate.Si pagina lor de facebook are emoji negative la postarile care le face iar comentariile sunt șterse.Pe site-ul lor arată recenzi false și la achizitie te obligă să le dai banii atunci când vine curierul.Deci nici nu poți ca să refuzi.Eu vreau ca să il fac să închidă contul să nu mai dea țeapă la persoane așa cum am pățit eu și alții
Cred ca cel mai bine ar fi sa nu mai dați curs la asemenea gogoși cu câștiguri ușoare , datorită unor naivi ca d-voastră persoana respectiva nu duce lipsa de clienți . Nu rezolvați nimic dacă reușiți să-i inchideți contul , isi poate deschide altul oricând .
Etsy123, utilizator