Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Bună ziua!Poate vede o persoana competentă în a mă ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Bună ziua!Poate vede o persoana competentă în a mă lămuri ...

Bună ziua!Poate vede o persoana competentă în a mă lămuri cu o situație ce mi s-a întâmplat recent.Poveatea incepe că am intrat pe o platformă online.Greseala mea știu.Am fost amăgit și fraierit.E vorba de o tranzacție ce a fost făcută cu contul meu personal din banca Transilvania.Cineva cu care colaborau cei din platformă mi-a virat niste bani.Am fost îndrumat de broker sa virez banii in contul meu Revolut.Am uitat sa va spun că mi-a cerut un extract de cont .După ce au intrat banii pe Revolut am primit o notificare de la banca Transilvania că acea persoană care mi-a făcut plângere că nu a mai primit banii.Mai târziu mi-am dat seama că de fapt era o platformă unde se făcea spălare de bani .Banca Transilvania mi-a blocat contul.Ce pot face in această situație.O sa se afle unde au ajuns acei bani pe care i-am trimis pe Revolut.Se ocupă oare cineva de frauda cibernetică?Știu că nu trebuia să dau datele personale.Oare poliția o sa găsească la cine sunt banii??Va mulțumesc.Contul meu de la banca Transilvania îmi este blocat nu am din ce trăi ce pot face?
Nu aveți ce face momentan, pentru că BT v-a blocat contul curent tocmai pentru a vă proteja banii din cont.
Dacă BT vă deblochează acum contul curent, escrocii din alte țări care au toate datele contului vă pot sustrage toți banii din cont.

Să nu credeți că cei care vă fură banii din cont locuiesc în România.
Dapix, utilizator