Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara, lucrez in retail si doresc sa va intreb ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara, lucrez in retail si doresc sa va intreb daca este ...

Buna seara, lucrez in retail si doresc sa va intreb daca este legal, ca dupa 5 zile de concediu medical sa nu mi se acorde cata 1 zi libera, iar duminica m-au planificat la munca.Va rog sa-mi comunicati cadrul legal a repausului saptamanal in retail dupa 5 zile de concediu medical, daca este obligatoriu sa mi se acorde 2 zile libere. Va multumesc
Nu exista nicio obligatie legala a angajatorului ca la revenirea din concediu medical sa va acorde zile libere .