avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 174 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara, lucrez in retail si doresc sa va intreb ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara, lucrez in retail si doresc sa va intreb daca este ...

Buna seara, lucrez in retail si doresc sa va intreb daca este legal, ca dupa 5 zile de concediu medical sa nu mi se acorde cata 1 zi libera, iar duminica m-au planificat la munca.Va rog sa-mi comunicati cadrul legal a repausului saptamanal in retail dupa 5 zile de concediu medical, daca este obligatoriu sa mi se acorde 2 zile libere. Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:58, 15 Decembrie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu exista nicio obligatie legala a angajatorului ca la revenirea din concediu medical sa va acorde zile libere .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Zilele libere saptamanale bozzont bozzont Buna ziua. Am si eu o mica nelamurire. Saptamana aceasta in zilele de luni si marti sotia mea a fost planificata liber urmand ca in perioada de ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna micutzulurs micutzulurs buna ziua , daca lucrez sambata si duminica ,concediu de odihna va include si aceste zile in perioada de odihna sau numai cele 5 zile lucratoare? (vezi toată discuția)
Program de lucru inegal rocriss rocriss Buna ziua, Am o situatie cu care nu m-am mai intalnit si nu stiu cum se procedeaza: O societate noua trebuie sa faca angajari. Oamenii vor lucra intr-un ... (vezi toată discuția)