Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Ma ajutati si pe mine va rog cu nr sau ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Ma ajutati si pe mine va rog cu nr sau articolul de ...

Buna ziua,

Ma ajutati si pe mine va rog cu nr sau articolul de lege pentru bullying, hartuire si discriminare in scoli?
Multumesc!
PROCEDURĂ din 6 septembrie 2023 privind managementul cazurilor de violență asupra antepreșcolarilor/preșcolarilor/elevilor și personalului unității de învățământ, precum și al altor situații corelate în mediul școlar și al suspiciunii de violență asupra copiilor în afara mediului școlar

[ link extern ]

NORME METODOLOGICE din 27 mai 2020 de aplicare a prevederilor art. 7 alin. (1^1), art. 56^1 și ale pct. 6^1 din anexa la Legea educației naționale nr. 1/2011, privind violența psihologică - bullying

[ link extern ]
PROCEDURĂ din 6 septembrie 2023 privind managementul cazurilor de violență asupra antepreșcolarilor/preșcolarilor/elevilor și personalului unității de învățământ, precum și al altor situații corelate în mediul școlar și al suspiciunii de violență asupra copiilor în afara mediului școlar

[ link extern ]

NORME METODOLOGICE din 27 mai 2020 de aplicare a prevederilor art. 7 alin. (1^1), art. 56^1 și ale pct. 6^1 din anexa la Legea educației naționale nr. 1/2011, privind violența psihologică - bullying

[ link extern ]