Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună seara, Vă rog frumos să mă ajutați să îmi ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună seara, Vă rog frumos să mă ajutați să îmi spuneți ...

Bună seara,
Vă rog frumos să mă ajutați să îmi spuneți cum trebuie sa procedeze o instituție publică care organizează, conform Hg 1336/2022 un concurs pentru ocuparea unui post contractual vacant in cazul in care in ultima zi de depunere a dosarelor un candidat depune dosarul fara certificatul de integritate comportamentala, dar completează în formularul de înscriere că e de acord că instituția să ridice certificatul respectiv în numele lui.
Vă mulțumesc pentru răspuns
Va trebui acceptat dosarul iar institutia sa depuna diligentele pentru obtinerea acelui certificat .
Bună ziua,
Având în vedere că durează până la eliberarea certificatul de integritate comportamentala, selecţia dosarelor este în data de 5 ianuarie, iar prima probă pe data de 11 ianuarie puteţi să imi raspundeţi la urmatoarele întrebări:
1. Până când se acceptă la dosarul de înscriere la concurs certificatul de integritate comportamentala?
2. Dacă certificatul de integritate comportamentala nu este în dosar în ziua selecţiei dosarelor, dosarul este respins?

Vă mulţumesc.
Ar trebui vazuta Procedura de organizare a concursului ..acolo se mentioneaza acele aspecte.