avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 209 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună seara, Vă rog frumos să mă ajutați să îmi ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună seara, Vă rog frumos să mă ajutați să îmi spuneți ...

Bună seara,
Vă rog frumos să mă ajutați să îmi spuneți cum trebuie sa procedeze o instituție publică care organizează, conform Hg 1336/2022 un concurs pentru ocuparea unui post contractual vacant in cazul in care in ultima zi de depunere a dosarelor un candidat depune dosarul fara certificatul de integritate comportamentala, dar completează în formularul de înscriere că e de acord că instituția să ridice certificatul respectiv în numele lui.
Vă mulțumesc pentru răspuns
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:06, 4 Ianuarie 2024
Va trebui acceptat dosarul iar institutia sa depuna diligentele pentru obtinerea acelui certificat .
Bună ziua,
Având în vedere că durează până la eliberarea certificatul de integritate comportamentala, selecţia dosarelor este în data de 5 ianuarie, iar prima probă pe data de 11 ianuarie puteţi să imi raspundeţi la urmatoarele întrebări:
1. Până când se acceptă la dosarul de înscriere la concurs certificatul de integritate comportamentala?
2. Dacă certificatul de integritate comportamentala nu este în dosar în ziua selecţiei dosarelor, dosarul este respins?

Vă mulţumesc.
Ar trebui vazuta Procedura de organizare a concursului ..acolo se mentioneaza acele aspecte.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! am aplicat la un job la stat :) tot dosarul meu era ... omuldelastat omuldelastat Buna ziua! Am aplicat la un job la stat :) Tot dosarul meu era ok, insa in anunt era specificat urmatoarele: ,,Copiile de pe actele prevăzute la alin. (1) ... (vezi toată discuția)
Concurs institutie publică petre-petre petre-petre Va supun atentiei urmatoarea speta..... La un concurs de angajare intr-o institutie din subordinea unei primarii, din totalul de candidati admisi la selectia ... (vezi toată discuția)
Organizare concurs registrator medical madalyna45 madalyna45 Buna ziua revin cu subiectul privind concursul pentru registrator medical cu vechime in specialitate(activitate) de 6 luni. Am depus dosarul pentru ... (vezi toată discuția)