avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... o alta posibila mostenire la distanta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

o alta posibila mostenire la distanta

buna ziua,
mi-a decedat o ruda care locuia intr-o comuna departe de mine. acum 4 ani, dar eu am aflat acum. in mod normal ii mosteneam o parte din ce avea (dar asta daca avea ceva) . la cine ma pot interesa daca a avut ceva pe numele lui ? la primaria comunei ? la vreo judecatorie de pe raza comunei ?
in plus nu as vrea sa ma deplasez pana acolo , posibil pt nimc (daca cumva nu mai avea nimic pe numele lui )
multumesc.
Ultima modificare: Vineri, 5 Ianuarie 2024
alex5, utilizator
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 12:08, 6 Ianuarie 2024
Aflați de la Primarie dacă și ce mai avea pe rolul fiscal și agricol.
De deplasat, va trebui sa va deplasați oricum. Astfel de informații nu se obțin telefonic.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Retrocedare teren leusan leusan Bunicul mei patern a detinut mai multe terenuri atat intravilane cat si extravilane ,pe raza unei comune,care au fost preluate abuzivc odata cu ... (vezi toată discuția)
Daca tatal a decedat cum se poate afla masa succesorala ? unde ... redsnake74 redsnake74 Daca tatal a decedat cum se poate afla masa succesorala ? Unde trebuie sa ma adresez , ce acte sunt necesare ? (vezi toată discuția)
Rol agricol pentru teren indiviziun? mariapopescu mariapopescu Terenul in indiviziune este trecut doar in rolul unuia dintr cei doi comostenitori,mentionati pe titlul de proprietate.Asa este procedura sau trebuie sa fie ... (vezi toată discuția)