Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... o alta posibila mostenire la distanta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

o alta posibila mostenire la distanta

buna ziua,
mi-a decedat o ruda care locuia intr-o comuna departe de mine. acum 4 ani, dar eu am aflat acum. in mod normal ii mosteneam o parte din ce avea (dar asta daca avea ceva) . la cine ma pot interesa daca a avut ceva pe numele lui ? la primaria comunei ? la vreo judecatorie de pe raza comunei ?
in plus nu as vrea sa ma deplasez pana acolo , posibil pt nimc (daca cumva nu mai avea nimic pe numele lui )
multumesc.
alex5, utilizator
Aflați de la Primarie dacă și ce mai avea pe rolul fiscal și agricol.
De deplasat, va trebui sa va deplasați oricum. Astfel de informații nu se obțin telefonic.