Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general proiectul de buget de stat pe 2007
Discuție deschisă în Contabilitate în general

proiectul de buget de stat pe 2007

ma poate ajuta cineva sa-mi spuna unde pot gasi proiectul de buget de stat pe anull 2007? ma intereseaza salariul mediu brut ce se utilizeaza la fundamentarea bugetului pe 2007

Salariul mediu brut utilizat la fundamentarea bugetului asigurărilor sociale de stat pe 2007 este de 1.270 lei.

Sursa:
[ link extern ]

multumesc mult pt raspuns
Întâmplătoare dar frumoasă regăsire.:"> Stimata doamna, interesându-mă şi eu de acelaşi lucru ca şi dumneavoastră, am găsit acest topic în forum cu precizarea care mă interesa şi cu o valoare acceptabilă a salariului mediu brut. Din păcate nu am putut să accesez sursa pentru a verifica veridicitatea informaţiei, şi cunoscând că salariul mediu brut pe anul 2006 este de 1.077,00 RON iar în declaraţia susţinută de primul-ministru Călin Popescu Tăriceanu în şedinţa de Guvern - 13 octombrie 2006 se menţionează creşterea câştigului salarial mediu brut 12,4% ceea ce înseamnă că salariul mediu brut va fi de 1.210,55 RON., lucru nerealist după umila mea părere. Dacă aflaţi şi alte amănunte vă rog frumos să-mi comunicaţi. Cu stimă
vlad tepes, utilizator
va fi sau nu va fi salariul mediu brut de 1335.50 , chiar nu avem inca un rasouns, interesant sa vedem cat va creste salariul minim pe economie, pentru un muncitor de rand este mult mai important acesta.