Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... proiectul de buget de stat pe 2007
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

proiectul de buget de stat pe 2007

ma poate ajuta cineva sa-mi spuna unde pot gasi proiectul de buget de stat pe anull 2007? ma intereseaza salariul mediu brut ce se utilizeaza la fundamentarea bugetului pe 2007#-o
inca nu s-a hotarat nimic , sunt inca in dezbateri, cred ca este prematur sa te gandesti la asa ceva, nici asupra salariului minim nu s-au hotarat dar asupra celui mediu
probabil prin decembrie vor veni toate modificarile
multumesc pt raspuns. nu ma refeream salariul mediu brut comunicat de institutul de statistica ,din luna anterioara comunicarii,ci la salariul mediu brut care se are in vedere la fundamentarea bugetului pe anul viitor. anul acesta acest salariu este 10.770.000 iar salariul mediu comunicat de statistica din luna august a fost 11.220.000.

Salariul mediu brut utilizat la fundamentarea bugetului asigurărilor sociale de stat pe 2007 este de 1.270 lei.

Sursa:
[ link extern ]

pt ulm: multumesc mult de tot pt raspuns. am gasit ce ma interesa.
Întâmplătoare dar frumoasă regăsire. :">Stimata doamna, interesându-mă şi eu de acelaşi lucru ca şi dumneavoastră, am găsit acest topic în forum cu precizarea care mă interesa şi cu o valoare acceptabilă a salariului mediu brut. Din păcate nu am putut să accesez sursa pentru a verifica veridicitatea informaţiei, şi cunoscând că salariul mediu brut pe anul 2006 este de 1.077,00 RON iar în declaraţia susţinută de primul-ministru Călin Popescu Tăriceanu în şedinţa de Guvern - 13 octombrie 2006 se menţionează creşterea câştigului salarial mediu brut 12,4% ceea ce înseamnă că salariul mediu brut va fi de 1.210,55 RON., lucru nerealist după umila mea părere. Dacă aflaţi şi alte amănunte vă rog frumos să-mi comunicaţi. Cu stimă