Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua , avem un salariat care in timpul zilei ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua , avem un salariat care in timpul zilei paraseste locul ...

Buna ziua , avem un salariat care in timpul zilei paraseste locul de munca dupa cateva ore de munca .
In acea zi salariatul poate fi pus nemotivat , tinand cont ca nu si-a efectuat norma in congormitate cu contractul de munca ?
Multumesc
Salariatul va fi pontat corespunzator cu orele lucrate/prezente la locul de munca, dupa cum si salariul va fi proportional cu orele lucrate. Nu il puteti ponta nemotivat cata vreme el poate face dovada prin diverse mijloace ca a prestat munca o parte din zi.
adax, utilizator
va fi pontan nemotivat doar pentru perioada lipsa , nu si pentru cea in care a fost la munca.