Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Recuperare cost RCA
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Recuperare cost RCA

Dacă ai RCA pentru 12 luni, in cazul vânzării autoturismului înaintea expirării asigurării, se poate recupera o parte din sumă ?
Bună seara! Din proprie experienta va spun ca da, se poate recupera. In 5 zile de la radierea fiscala trebuie depusa o cerere la firma de asigurări. Cititi pe polita RCA, posibil sa scrie aceste informatii.