avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 225 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Salutări distinse! Sunt proprietarul unei mașini ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Salutări distinse! Sunt proprietarul unei mașini electrice, ...

Salutări distinse! Sunt proprietarul unei mașini electrice, achiziționată în cursul anului precedent. Recent, am fost surprins să descopăr că autoritatea locală a clasificat automobilul meu într-o categorie fiscală intitulată 'Vehicule fără capacitate cilindrică evidențiată'. Aș aprecia enorm dacă m-ați putea îndruma spre o resursă unde aș putea consulta lista oficială a acestei categorii. Intenția mea este să verific corectitudinea acestei taxări, deoarece presupun că un vehicul electric nu ar trebui să genereze un impozit. Vă mulțumesc anticipat pentru asistența dumneavoastră!

Alte discuții în legătură

Moped emanuel1986 emanuel1986 Ce tip de permis ai nevoie pentru a putea conduce o masina cu motor de maxim 500 cmc, putere de circa 5 CP si viteza maxima de 45 km/h? Se pot conduce cu ... (vezi toată discuția)
Vanzare-cumparare vehicul catre o terta persoana fara acte perfectate cu vanzatorul initial milangheorghe milangheorghe Buna ziua va rog sa-mi dati un sfat in urmatoarea speta, In 27.12 2001 an achizitionat un autoturism in baza unui act olograf certificat de 2 martori. In anul ... (vezi toată discuția)
Taxa auto 2008 bogdan1485 bogdan1485 Buna seara. Am platit taxa auto pentru un autoturism achizitionat din Germania in data de 12.02,2008. Se mai poate recupera aceasta taxa? (vezi toată discuția)