Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... asociatia de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

asociatia de proprietari

vreau sa dau in judecata comitetul blocului in care locuiesc pt.urmatoarele chestiuni:
-obligativitatea fotografieri apometrelor la momentul citirii acestora si transmiterea catre administratie,prin e-mail
-facturi uriase la apa calda si caldura(cand nu s-a livrat din cauza reparatiilor,zona militari)
-amenintari(cica fac atmosfera,daca cer explicatii)
ce credeti ca ar trebuii sa fac?
Asta inseamna locuitul la comun...aveti si niste obligatii. Daca s-a hotarat sa faceti poze la apometre, le faceti. Daca nu puteti/nu stiti, discutati cu presedintele sa vina el sa le faca. De ce va deranjeaza?
Facturile...ce legatura are comitetul cu valoarea facturilor?
Pt Vali
Maine vin sa -mi dai masina ta sa ma plimb(,,sti ce zic '')
Facturile sunt platite cu aprobarea comitetului(pres.contabil,administrator)
Tu stai la vila?
Fotografierea si transmiterea prin email, e o prostie. Nu poti fotografia cu telefonul fix si nici email la aragaz nu am. Intelegem ca ati luat hotararea sa dati in judecata pe cineva si ne intrebati pe noi ce ar trebui sa faceti dvs ? Cu ce va putem ajuta noi in demersul pe care intentionati sa-l faceti ?
Am crezut ca v-ati lovit de aceleasi probleme,de aceea a-ti raspuns

rain4est a scris:

Fotografierea si transmiterea prin email, e o prostie. Nu poti fotografia cu telefonul fix si nici email la aragaz nu am. Intelegem ca ati luat hotararea sa dati in judecata pe cineva si ne intrebati pe noi ce ar trebui sa faceti dvs ? Cu ce va putem ajuta noi in demersul pe care intentionati sa-l faceti ?

profudecondus, utilizator