avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 194 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... asociatia de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

asociatia de proprietari

vreau sa dau in judecata comitetul blocului in care locuiesc pt.urmatoarele chestiuni:
-obligativitatea fotografieri apometrelor la momentul citirii acestora si transmiterea catre administratie,prin e-mail
-facturi uriase la apa calda si caldura(cand nu s-a livrat din cauza reparatiilor,zona militari)
-amenintari(cica fac atmosfera,daca cer explicatii)
ce credeti ca ar trebuii sa fac?
Cel mai recent răspuns: profudecondus , utilizator 10:04, 17 Ianuarie 2024
Asta inseamna locuitul la comun...aveti si niste obligatii. Daca s-a hotarat sa faceti poze la apometre, le faceti. Daca nu puteti/nu stiti, discutati cu presedintele sa vina el sa le faca. De ce va deranjeaza?
Facturile...ce legatura are comitetul cu valoarea facturilor?
Pt Vali
Maine vin sa -mi dai masina ta sa ma plimb(,,sti ce zic '')
Facturile sunt platite cu aprobarea comitetului(pres.contabil,administrator)
Tu stai la vila?
Fotografierea si transmiterea prin email, e o prostie. Nu poti fotografia cu telefonul fix si nici email la aragaz nu am. Intelegem ca ati luat hotararea sa dati in judecata pe cineva si ne intrebati pe noi ce ar trebui sa faceti dvs ? Cu ce va putem ajuta noi in demersul pe care intentionati sa-l faceti ?
Am crezut ca v-ati lovit de aceleasi probleme,de aceea a-ti raspuns

rain4est a scris:

Fotografierea si transmiterea prin email, e o prostie. Nu poti fotografia cu telefonul fix si nici email la aragaz nu am. Intelegem ca ati luat hotararea sa dati in judecata pe cineva si ne intrebati pe noi ce ar trebui sa faceti dvs ? Cu ce va putem ajuta noi in demersul pe care intentionati sa-l faceti ?

Ultima modificare: Miercuri, 17 Ianuarie 2024
profudecondus, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impartire factura apa rece bsb1975 bsb1975 Buna ziua, Am reusit sa ne infiintam o asociatie de proprietari pe scara noastra si datorita situatiei complicate a asociatiei din care ne-am desprins nu am ... (vezi toată discuția)
Repartizare pierderi apa flori2009 flori2009 Buna seara! Suntem Asociatie de Proprietari si aproape lunar avem pierderi mari la apa, pierderi ale caror costuri le suportam noi, proprietarii. As dori sa ... (vezi toată discuția)
Buna seara! am fost anuntata de presedintele asociatiei de locatari ... Cristescuaia Cristescuaia Buna seara! Am fost anuntata de presedintele asociatiei de locatari ca trebuie sa imi schimb apometrul de apa calda ,deoarece nu se poate face citirea radio pe ... (vezi toată discuția)