Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Am un PFA fără venituri
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Am un PFA fără venituri

Buna seara! Am un PFA fara venituri. Inteleg ca de anul acesta trebuie platita contributia la sanatate chiar si asa, prin urmare vreau sa radiez PFA-ul. Sunt obligata sa platesc contributie la sanatate pentru acest an? Inca nu am depus declaratia unica anul acesta, intentionez sa radiez PFA-ul inainte de termenul limita pentru depunerea declaratiei unice. Va multumesc.
george-neagu, moderator
Nu la pfa fără venituri veți fi obligata la plata cass ci veți plăti cass la oricâte venituri aveți, chiar și dacă sunt sub plafonul de 6 salarii minime.
Eu nu am niciun venit, nici din PFA, nici de altundeva. Voi fi obligata sa platesc la sanatate?