avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Calificare in baza certificatului de competente ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Calificare in baza certificatului de competente profesionale

Buna ziua,

In baza unui certificat de competente pot incadra in munca o persoana pe functia pentru care a fost evaluat conform certificatului obtinut?

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:37, 19 Ianuarie 2024
Poate detaliati : functia pe care va fi angajat si certificatul obtinut pentru ce specializare..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Diploma calificare Vioreld Vioreld buna ziua. am un certificat de competente profesionale eliberat de Consiliul pentru Standarde Ocupationale si Atestare. intrebarea mea este: pot angaja pe ... (vezi toată discuția)
Modificarea functiei in cartea de munca broskutza16 broskutza16 Buna ziua, Am cativa colegi care, desi au adus diplome de specializare (licenta in inginerie, economie etc), specializari conform postului de munca, si ... (vezi toată discuția)
Calificarea personalului propriu MCM1 MCM1 Buna ziua, Lucrez intr-o institutie publica si din nefericire dupa cum se stie exista personal insuficient in anumite sectoare de activitate. Personal sunt ... (vezi toată discuția)