Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Calificare in baza certificatului de competente ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Calificare in baza certificatului de competente profesionale

Buna ziua,

In baza unui certificat de competente pot incadra in munca o persoana pe functia pentru care a fost evaluat conform certificatului obtinut?

Va multumesc!
Poate detaliati : functia pe care va fi angajat si certificatul obtinut pentru ce specializare..