Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua! Dacă am fost arestat într-un stat membru ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua! Dacă am fost arestat într-un stat membru UE, este ...

Buna ziua! Dacă am fost Arestat într-un stat membru UE, este posibil sa am cazier judiciar? Am revenit in Romania și aici l-am solicitat, însă scrie ca nu sunt înscris in cazier. Se poate ca-n tara respectiva sa fiu înscris? In sensul sa fie cazier diferit, și dacă da, cum pot solicita cazierul judiciar din aceea tara, eu sunt cetățean roman! Mulțumesc
Cazierul la nivel de UE se centralizeaza in tara in care sunteti cetatean.
Ce ineamna "am fost Arestat într-un stat membru UE"?
Sunt necesare detalii. Arestat in vederea a ce anume si pt cata vreme?