Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... suspendare plata incalzire la bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

suspendare plata incalzire la bloc

Buna seara,

Daca se scot caloriferele vechi de la un apartament la bloc in vederea renovarii apartamentului poate persoana sa ceara taierea de la cheltuielile cu incalzirea pe perioada cat acestea sunt scoase si pana la terminarea renovarii si montarea noilor calorifere? Mentionez ca in apartament nu locuieste nimeni si e trecut cu zero persoane la intretinere. Pana acum s-au platit toate cheltuielile la intretinere inclusiv cele cu salariile administratiei. E normal sa se plateasca totul daca nu locuieste nimeni inca in apartament?

Multumesc.
4drian, utilizator
Daca nu a montat centrala, plateste.
Nimeni nu are centrala in bloc. Nu e tras gaz. Nici la blocurile vecine nu e gaz.
Ce inseamna "toate cheltuielile " ? E normal sa platiti salariile angajatilor, dar nu si cheltuieli cum ar fi gaze, apa, curent .