Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contract de colaborare între 2 SRL-uri.
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contract de colaborare între 2 SRL-uri.

Bună.
Am nevoie de un contract de colaborare între 2 SRL-uri.
Obiectul de activitate fiind transportul alternativ (UBER-BOLT) . Fiind vorba de transport de persoane în regim de închiriere ce trebuie să conțină contractul? Și cum trebuie stipulat faptul ca una din firme plătește comision către cealaltă și cheltuielile aferente desfășurări activități.
Va mulțumesc anticipat.
george-neagu, moderator
Buna ziua,

Incheiati un contract de prestari servicii, mentionati faptul ca prestatorul este platit prin comision.
Este recomandabil ca acest contract sa fie redactat de un avocat, pentru a fi in acord cu legea.