avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 548 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Contract de colaborare între 2 SRL-uri.
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Contract de colaborare între 2 SRL-uri.

Bună.
Am nevoie de un contract de colaborare între 2 SRL-uri.
Obiectul de activitate fiind transportul alternativ (UBER-BOLT) . Fiind vorba de transport de persoane în regim de închiriere ce trebuie să conțină contractul? Și cum trebuie stipulat faptul ca una din firme plătește comision către cealaltă și cheltuielile aferente desfășurări activități.
Va mulțumesc anticipat.
Ultima modificare: Luni, 22 Ianuarie 2024
george-neagu, moderator
Buna ziua,

Incheiati un contract de prestari servicii, mentionati faptul ca prestatorul este platit prin comision.
Este recomandabil ca acest contract sa fie redactat de un avocat, pentru a fi in acord cu legea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cadru legal bolt / uber? am tot cautat... AlexCost AlexCost Cadru Legal Bolt / Uber? Am tot cautat, am intrebat si la Anaf..dau toti din umeri si nu explica nimeni clar si concis urmatoarea situatie: Cum fac SRL-urile ... (vezi toată discuția)
Ce platesc cu adevarat firmele partenere uber, bolt etc. setboll21 setboll21 Ce platesc cu adevarat firmele partenere glovo, uber, bolt etc ca eu sa fiu in legalitate? Spre exemplu daca vrei sa faci uber iti trebuie firma srl sau pfa ... (vezi toată discuția)
Am o problema cu firma Melindasz Melindasz Buna ziua,mi-am deschis un salon de infrumusetare dar inca nu e in functiune deoarece mai am unele acte de facut,azi a fost itm in control si a gasit-o acolo ... (vezi toată discuția)