Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Societate cu punct de lucru deschis în alt judet
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Societate cu punct de lucru deschis în alt judet

Pentru o societate cu punct de lucru deschis si inregistrat fiscal in alt judet decat sediul social, cu activitate sezoniera si in luna decembrie cu 3 angajati, cum intocmeste declaratia 112 si unde face plata impozitului pe venit?
george-neagu, moderator
impozitul se va plati la trezoeria de unde e sediul social DAR pe CUI al punctului de lucru .

In declaratia 112 este rubrica pt impozitul declarat la punctul de lucru unde se trece suma si CUI-ul punctului de lucru.