Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Firma indeplineste toate conditiile pentru a ramane ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Firma indeplineste toate conditiile pentru a ramane platitoare micro

O firma care indeplineste toate conditiile pentru a ramane platitoare de impozit pe venit micro poate opta in anul 2024 pentru a trece la impozit pe profit?
george-neagu, moderator
da , la impozit pe profit se poate trece oricand in timpul anului deci si incepand cu 01.01.2024. Optiunea se comunica la ANAF prin formularul D700 pana la 31.03.2024.