avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 104 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Buna ziua ! am incercat sa depun azi D700 cu mentiunea ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Buna ziua ! am incercat sa depun azi D700 cu mentiunea cifrei ...

Buna ziua !

am incercat sa depun azi D700 cu mentiunea cifrei de afaceri pentru anul trecut , pentru un platitor de TVA trimestrial dar imi da aceasta eroare :1 671620627 Sectiunea_BII_1.19-Termen depasit pentru depunerea formularului 094 - nu se opereaza
corectie TVA . Exista repercursiuni ? Ce se poate intampla daca n-am depus aceasta decalaratie ? Multumesc !
Cel mai recent răspuns: marinela.jecan , utilizator 09:22, 29 Ianuarie 2024
Nu se intampla nimic pt ca nu schimbati nimic la vectorul fiscal ( de la TRIM ramaneti tot la TRIM ) . O puteti trimite eventual in SPV pe formularul de contact .
Multumesc !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tva -perioada fiscala !!!! camicami camicami Am o societate ,care in anul 2009 a depus decontul de TVA (300) trimestrial.Societatea are cifra de afaceri realizata doar din operatiuni scutite pentru ... (vezi toată discuția)
Trecere de la tva lunar la tva trimestrial stelach stelach Buna ziua, in situatia in care o firma, care inregistrata in registru intracomunitar, desi nu avea cifra de afaceri mai mare de 100000 euro, a trecut la tva ... (vezi toată discuția)
Declaratie 094 cateldestept cateldestept In anul 2009 am fost platitor de TVA lunar.Cifra de afaceri fiind sub 100.000 euro, am depus declaratia 010 pentru deveni incepand cu 2010 platitor de TVA ... (vezi toată discuția)