avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 760 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Este obligatoriu un registru unic de control?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Este obligatoriu un registru unic de control?

Buna ziua, este obligatoriu un registru unic de control pentru un S.R.L. fara activitate?
Ultima modificare: Duminică, 28 Ianuarie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:09, 28 Ianuarie 2024
Potrivit Legii, contribuabilii nou-infiintati sunt obligati ca, in termen de 30 de zile de la data inregistrarii, sa achizitioneze registrul unic de control.

Astfel, nu se face distinctie intre cei cu activitate si cei fara activitate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Registrul unic de control Julia78 Julia78 Buna ziua, pentru un S.R.L. nou infiintat dar fara activitate este obligatoriu registrul unic de control? (vezi toată discuția)
Pfa , registrul unic de control MIHAELAX MIHAELAX PFA , registru unic de control Buna ziua, Ce se intampla daca nu am achizitionat registrul unic de control in termen de 30 de zile? Eu stiam ca nu este ... (vezi toată discuția)
Registru unic de control pfa Cristian 01 Cristian 01 Este obligatoriu registru unic de control la un pfa cu activitate taxi ? Eu stiam ca nu si acum cand am dat drumu la activitate si am fiscalizat casa de ... (vezi toată discuția)