Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Este obligatoriu un registru unic de control?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Este obligatoriu un registru unic de control?

Buna ziua, este obligatoriu un registru unic de control pentru un S.R.L. fara activitate?
george-neagu, moderator
Potrivit Legii, contribuabilii nou-infiintati sunt obligati ca, in termen de 30 de zile de la data inregistrarii, sa achizitioneze registrul unic de control.

Astfel, nu se face distinctie intre cei cu activitate si cei fara activitate.