Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua. Ma puteti ajuta va rog cu un calcul exact, ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua. Ma puteti ajuta va rog cu un calcul exact, cand ar ...

Buna ziua. Ma puteti ajuta va rog cu un calcul exact, cand ar trebui sa ies la pensie daca sunt nascuta in 11.02.1964 am 33 ani lucrati si 1 copil.
Multumesc!
Dupa Legea 263/2010 : pensionare la limita de virsta dupa anul 2026 luna Septembrie la virsta standard de pensionare de 62 ani si 7 luni

Dupa Legea 360 /2023 : dupa martie 2026, 62 ani si 1 luna