Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună seara! Dacă am contractul de munca pe 6 ore, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună seara! Dacă am contractul de munca pe 6 ore, îl pot lua ...

Bună seara! Dacă am contractul de munca pe 6 ore, îl pot lua pe soțul meu Co asigurat?
Da, il puteti lua pe sotul dvs ca si coasigurat, chiar daca aveti c.i.m. cu timp partial.
Știți cumva trebuie sa am o anumita vechime la locul de munca ca să îl pot lua ca și coasigurat

Cornel Vasile a scris:

Da, il puteti lua pe sotul dvs ca si coasigurat, chiar daca aveti c.i.m. cu timp partial.

Nu va trebuie vechime in munca pentru a lua pe sot coasigurat.