avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 248 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Decontare chirie
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Decontare chirie

Buna ziua,

am un contract de inchiriere a unui spatiu, de la o persoana fizica. Am contract si chitanta fiscala.
Contabila mi-a spus ca nu se mai accepta nici o cheltuiala fara factura.
Cum pot deconta cheltuiala din moment ce proprietarul nu imi poate elibera factura fiscala ?
Cel mai recent răspuns: new_2009 , utilizator 12:22, 2 Februarie 2010
contractul de inchiriere a fost inregistrat la administratia financiara?? faceti plata catre proprietar prin virament bancar sau prin dispozitie de plata :">

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata chirie persoana fizica mmarcelcozma mmarcelcozma Cum pot face dovada platii chiriei pentru persoane fizice , astfel încât sa pot sa-mi deduc cheltuielile .Este suficient să aiba un cont in banca şi să ... (vezi toată discuția)
Inregistrare chirie ioasaf ioasaf Buna ziua, Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: o persoana juridica inchiriaza de la o persoana fizica un apartament pentru cu destinatie locuinta de ... (vezi toată discuția)
Contract inchiriere imobil de la persoana fizica colonelu colonelu Va salut ! Am o firma si am gasit la cineva spatiu pentru sediu . Problema e ca e vorba de o persoana fizica . Pot sa fac contract intre societatea mea si ... (vezi toată discuția)