Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Decontare chirie
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Decontare chirie

Buna ziua,

am un contract de inchiriere a unui spatiu, de la o persoana fizica. Am contract si chitanta fiscala.
Contabila mi-a spus ca nu se mai accepta nici o cheltuiala fara factura.
Cum pot deconta cheltuiala din moment ce proprietarul nu imi poate elibera factura fiscala ?
contractul de inchiriere a fost inregistrat la administratia financiara?? faceti plata catre proprietar prin virament bancar sau prin dispozitie de plata :">