avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 223 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Transformare studii post ramas vacant înainte de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Transformare studii post ramas vacant înainte de organizarea concursului

Bună ziua,
În instituţia în care lucrez este urmatoarea situaţie: în luna ianuarie a ramas vacant un post (bibliotecar, studii medii) în urma demisiei salariatului.
Conform OUG 115/2023, art. VII alin. (3) acest post poate fi scos la concurs deoarece a rămas vacant în anul 2024.
Întrebarea mea este: poate fi transformat postul din studii medii în studii superioare şi apoi să fie scos la concurs?
Vă mulţumesc
Ultima modificare: Luni, 5 Februarie 2024
alexj17, utilizator

Alte discuții în legătură

Transformarea postului pentru personal contractual nicolina01 nicolina01 buna ziua, am o intrebare - lucrez in cadrul administratiei locale si m-am lovit de o situatie:o persoana incadrata pe un post cu studii medii a absolvit ... (vezi toată discuția)
Transformare post bibliotecar studii medii in studii superioare bibliotecar sanda1956 sanda1956 Poate fi transformat postul de bibliotecar studii medii in bibliotecar studii superioare (conf. Ord. 10/2008), daca studiile absolvite sunt de alta ... (vezi toată discuția)
În 2024 se pot face angajări la stat? conform cărei legi, ... goplanet goplanet În 2024 se pot face angajări la stat? Conform cărei legi, ordonanțe sau hotarari? (vezi toată discuția)