avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 168 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua Pot sa ma prevalez de art.152 alin.5 Codul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua Pot sa ma prevalez de art.152 alin.5 Codul muncii (concediu ...

Buna ziua
Pot sa ma prevalez de art.152 alin.5 Codul muncii (concediu ingrijitor)in conditiile in care nu este publicat ordinul comun privind modul de acordare al concediului de ingrijitor si bolile grave
Cel mai recent răspuns: larisarazvan , utilizator 11:21, 6 Februarie 2024
Cine v-a spus că nu există acel ordin?
[ link extern ]
Multumesc frumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu odihnă albu marinica albu marinica Bună ziua ! Aș dori să știu dacă s-a aprobat legea cum că se dau 5 zile de concediu de odihnă pe an ,celor ce au in îngrijire un bătrân ,o persoana ... (vezi toată discuția)
Exista formular tipizat pt concediu medical îngrijitor, asa ... croberta croberta Exista formular tipizat pt concediu medical îngrijitor, asa cum exista pt celelalte boli ? Dacă da, cine.l eliberează? (vezi toată discuția)
Concediu de risc maternal - dupa nastere Kitte Kitte Buna ziua. Am o prietena insarcinata in 8 luni, care nu poate intra in CIC (s-a angajat cand avea deja 10 saptamani de sarcina). Am auzit ca exista un ... (vezi toată discuția)