Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziuabam si eu o intrebare eu am sub custodia mea ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziuabam si eu o intrebare eu am sub custodia mea 2 minori ...

Buna ziua am si eu o intrebare eu am sub custodia mea 2 minori doar ca avem custodie comuna cu domiciuliul la mine,mama si asi dori sa plec cu copii in germania iar tatal nu imi acorda procura ce pot face pentru a o obtine acea procura
Marianaciulica278@gmail.com, utilizator
Nu exista alte solutii mai rapide. Trebuie demarat litigiul in instanta. Si trebuie dovada ca aveti domiciliu stabil acolo. Cat priveste inscrierea la scoala, nu e neaparat o conditie, pentru ca se poate face cand ajungeti cu copiii acolo. Dar ajuta la cererea in instanta sa se vada ca faceti toate demersurile necesare.